Zaproszenie do kina z 19 grudnia 1930, do Cyrku z 29 stycznia 1932. |
Pocztówkowcy* - Pocztówka kwiatów i Pocztówka owoców.
Specjalne pocztówki pamiątkowe były jednocześnie wejściówkami na seanse filmowe kub na inne atrakcje jak wstęp do cyrku. By nie zjawiło się za dużo osób były ogłaszane na pierwszej stronie Małego Przeglądu seanse dla "współpracowników" posiadaczy widokówek z owocami i oddzielnie dla posiadaczy widokówek z kwiatami.Bilety Prasowe do Cyrku Staniszewskich.
Każdy pocztówkowiec, o ile się nie spóźni, otrzyma dwa bilety: jeden dla siebie, drugi dla osoby przez niego zaproszonej. Bilety na cztery różne występy były tym razem tylko dla posiadaczy widokówek z owocami.
*Igor Newerly w swoich wspomnieniach używa słowa pocztówkarze.
Kino Apollo, Marszałkowska, założone w 1913 r. przez krawca i handlarza starzyzną Mojżesza Lejmana. |
Najmłodszy i najstarszy „Pocztówkowiec". Mały Przegląd: pismo dzieci i młodzieży: tygodniowy dodatek bezpłatny do nr 285 "Naszego Przeglądu" R.8, nr 41 (13 października 1933) |
Najmłodszy „pocztówko-wiec" ma lat 5. najstarszy 55.Sa to Miecio z Miłej i Dr. Ja-nusz Korczak. Miecio otrzymałposztówkę za 18 listów, dykto-wanych siostrze, — dr. JanuszKorczak za 1 „list" bardzo dłu-gi p. t. „Kajtuś Czarodziej". Wten sposób mamy także jednego współpracownika dorosłe-go. W tym roku, coraz pierwszy również, ćo grona zasłużonych współpracownikówwszedł uczeń * polak: TadeuszB—ski.
Mały Przegląd: pismo dzieci i młodzieży: tygodniowy dodatek bezpłatny do nr 285 "Naszego Przeglądu" R.8, nr 41 (13 października 1933).