Friday, September 3, 2021

Treblinka - NIE jest za późno! Jest miejsce! 600 metrów. Brakuje tylko szyn! - Jest ziemia przesiąknięta żydowską krwią.

 

Te zapory podobne do tych które ustawiono miedzy Berlinem wschodnim i zachodnim 

Ten dziwoląg "Do Nieba"


Treblinka - NIE jest za późno! Jest miejsce! 600 metrów.
Brakuje tylko szyn!

Trzeba tylko usunąć te betonowe zapory podobne do tych które ustawiono miedzy Berlinem wschodnim i zachodnim oraz ten dziwoląg "Do Nieba".

Jest ziemia przesiąknięta żydowską krwią.

Szosę na tym odcinku można zaasfaltować czerwonym gruboziarnistym asfaltem na dlugość 600 metrów. Tak długi był jeden (1) zestaw wagonów z Umszlagu. Rozebrany dworzec Treblinka nie jest tak ważny wg. mnie jak te trzy tory gdzie stało 3 x 20 wagonów. Każdy wagon po 10 metrów.

To miejsce, te trzy tory, to miejsce związane z Martyrologią ponad 900 000 Żydów Polskich jak i Żydów przywiezionych z Europy, przywiezionych na śmierć.
To co się teraz stało w Polsce z tym miejscem mającym co najmniej taki sam status jak Umschlagplatz w Warszawie jest nie do zrozumienia (dla normalnego człowieka).
Nie do zrozumienia jest dla mnie reakcja - czyli brak reakcji Muzeum Polin, ZIHu, Gminy Żydowskiej w Polsce i wielu innych polskich i żydowskich organizacji których zadaniem jest by ten koszmar Zagłady nigdy się nie powtórzył.
Używanie kolei i bydlęcych wagonów do transportu Żydów z gett do obozów zagłady stało się symbolem okrucieństw popełnionych przez nazistów, pozwalając na szybką eksterminację Żydów na skalę istnie „przemysłową”.
Piotr Cywiński napisał:
W roku 2001 czy może 2002 po raz pierwszy dowiedziałem się o zamiarze rozbioru linii kolejowej Małkinia-Kosów Lacki. Wiele linii wówczas rozbierano. Napisałem wściekły list, jako ówczesny sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej do PKP. Rozbiórkę wstrzymali. Niestety, kilkanaście lat później dokładnie trasą tej linii poprowadzono nowoczesną szosę. Efekty zobaczyłem już za późno. Nie wiem, czy Muzeum Treblinka i Edward Kopówka próbowali interweniować, mi się nic o uszy nie obiło. Tej linii już nie ma. Tego dworca już nie ma. Koniec.
O takie 3 tory mnie chodzi jak na na tym zdjęciu Żydów z getta w Otwocku oczekujących na transport do Treblinki, 19 sierpnia 1942. Tyle tylko że na koncu w kierunku do obozu, szyny się łaczą.
Schemat torów

 


Tory w kierunku do obozu, dalej szyny po prawej stronie zdjecia się łaczą i prowadzą do obozu, w lesie po prawej.