Wednesday, April 5, 2017

Nowa fałszywka Muzeum Polin

To nie jest rocznica KORu, BUNDu czy Edelmana. To rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.

Muzeum Polin na swojej stronie zamieszcza niniejsze zdjęcie.
Nowy fałszywy mural! Znów Edelman na pierwszym miejscu i Bund.


Tak, Edelman w "pierwszym szeregu" na zdjęciu a Anielewicza nie widac! 

Dlaczego? 

Anielewicz nie ma widocznie poparcia mimo że był założycielem ŻOB w Warszawie i komendantem Powstania w Getcie! - No ale nie był w KOR! 


Chyba malarz, p. Wieteszka pracuje "na zamówienie" wg. dyrektyw Polin! 


Żółte gwiazdy Dawida były natomiast w Getcie w Lodzi! Nie w Warszawie!


Pomarcowa Zydówka napisala na FB. Niestety, Te murale są ohydne: kłamliwe i poniżające dla bojowników getta . 
No i oczywiście, z całym szacunkiem dla bohaterstwa i zasług dla Solidarności w latach 80-dziesiatych Marka Edelmana, dla każdego kto był w Getcie, przywódca powstania jest założyciel ZOB - Mordechaj Anielewicz. 
Nie kłóćmy sie . Pamięć o tych ludziach jest przecież droga nam wszystkim . Szkoda tylko, ze w dzisiejszej Polsce ta pamięć jest nawet chyba bardziej manipulowana niz była za czasów komuny . 
Niech nasi bohaterowie śpią spokojnie . Cześć ich pamięci!
Sluta gillaSvara36 tim
Roman Wroblewski Dzięki X. Niestety Ci którzy w dalszym ciągu biegają z czerwono-białymi flagami nie widzą już więcej normalnych proporcji! Tak jak napisałaś: "Nie kłóćmy się. Pamięć o tych ludziach jest przecież droga nam wszystkim. Szkoda tylko, ze w dzisiejszej Polsce ta pamięć jest nawet chyba bardziej manipulowana niż była za czasów komuny. Niech nasi bohaterowie śpią spokojnie. Cześć ich pamięci!". 
To są nasi bohaterowie! NASI a nie, Solidarności, KORu czy jakiegoś muzeum!

Z ostatniej chwili: Podobno komendant Powstania w Getcie Warszawskim BP M. Anielewicz ma byc domalowany... i z nazwiskiem, tak jak BP M. Edelman. Brawo! Nawet Pawel Frenkel ma byc domalowany. Zaproponowalem nazwisko i sylwetke Miry Fuchrer.

Tuesday, April 4, 2017

Strony Polskiego Radia o Korczaku też wymagają poprawiania błędów i to nie tylko językowych!Wiem że Muzeum Polin nie poprawia błędów na swoich stronach.


Wiem że Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma (ŻIH) w Warszawie poprawia.
Strony Polskiego Radia też wymagają poprawiania błędów i to nie tylko językowych! 


Janusz Korczak został wyrzucony przez Niemców z warszawskiego getta 5 sierpnia 1942. Stanął na czele 200 podopiecznych z domu sierot, którzy zostali skierowani do punktu przeładunkowego na ulicy Stawki. Następnego dnia wszyscy zginęli w krematoriach obozu koncentracyjnego w Treblince. Choć proponowano mu uwolnienie i możliwość osobistego ratunku, nie opuścił swoich podopiecznych. Złożył ofiarę z własnego życia.Oczywiście "wyrzucenie z getta" i to że "zginęli w krematoriach" obozu "koncentracyjnego" powinno być natychmiast poprawione.

Treblinka o której mowa to nie "obóz koncentracyjny" lecz "obóz zagłady, śmierci. 
W krematoriach, których w Treblince nie było pali się ciała a nie zabija, morduje.

Nie komentuje: "Choć proponowano mu uwolnienie i możliwość osobistego ratunku, nie opuścił swoich podopiecznych. Złożył ofiarę z własnego życia".

dom sierot - to Dom Sierot, tzw. rzeczownik własny pisze się dużą literą.
.
Może ktoś z polskich korczakowców zajmie się kontaktem z Polskim Radiem w celu wniesienia poprawek na ich stronach internetowych?

Nie mo
żna pozwalać by takie karygodne błędy pozostawały na internecie gdyż są na nowo publikowane i na nowo przekręcane tak jak to opisałem na moim blogu pt. Głuchy telefon. 

Na szwedzkiej stronie korczakowskiej jest 660 członków, na polskiej - Myśląc Korczakiem jest 2216. Razem prawie 3000. Powinniśmy być pewnego rodzaju strażnikami! 

Ten bzdurny cytat ze stron internetowych Polskiego Radia rozprzestrzenia się jak wirus komputerowy!

Nikt juz w zapale kopiowania nie widzi co wkleja. Bo słowa kuluczowe przeciez sa.
Korczak, 5 sierpnia, Niemcy obozy, krematoria. Brakuje tylko komory gazowej w której zomordowano 300 000 mieszkanców Getta Warszawskiego.


W Szwecji niedawno, znana o poważana pisarka (Åsbrink) napisała w artykule w największym dzienniku szwedzkim jak to śpiewający Korczak przekraczał drewniane drzwi do komory gazowej o grubości 9.5 cm a poprzednio perswadowałże rodzice Korczaka byli polskimi nacjonalistami. Artykuł był, tzw. na zamówienie, o Peawach dziecka i Korczaku i chyba dlatego pani Åsbrink, odwaliła robote tłumacząc przy pomocy internetu innych idiotyzmy które zostały opublikowane a teraz aktywnie przyczyniaja sie do dezorientacji.

Sunday, April 2, 2017

"Korczak pages by Museum Polin" - Mr. Mark Zuckerberg and Facebook remembers but Mr. Stola and Museum Pollin do not!.

Remember and share your memories with friends! It shows users their Facebook posts from the current date in past years, like photos from exactly one year ago. Here my posting from March 31, 2016.

May be it is kind of nostalgia for mr. Stola and Museum Polin but I do not feel it in the same way! I want pages about Janusz Korczak to be corrected!


Mr. Mark Zuckerberg and Facebook remembers
but not
Mr. Stola and Museum Pollin.

Do you remember what you were doing 1 year ago today? Remember and share your memories with friends!
It shows users their Facebook posts from the current date in past years, like photos from exactly one year ago, or status updates from four years.


May be it is a kind of nostalgia to keep all the mistakes and the wrong photographs for mr. Stola and Museum Polin but I do not feel it in the same way!

I want pages about Janusz Korczak to be corrected!

On THURSDAY, MARCH 31, 2016, I wrote following -
Museum Polin: IN THE FOOTSTEPS OF JANUSZ KORCZAK? I just did the first 4 small footsteps and found 5 big mistakes!
http://jimbaotoday.blogspot.se/2016/03/museum-polin-in-footsteps-of-janusz.html