Wednesday, April 5, 2017

Nowa fałszywka Muzeum Polin

To nie jest rocznica KORu, BUNDu czy Edelmana. To rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.

Muzeum Polin na swojej stronie zamieszcza niniejsze zdjęcie.
Nowy fałszywy mural! Znów Edelman na pierwszym miejscu i Bund.


Tak, Edelman w "pierwszym szeregu" na zdjęciu a Anielewicza nie widac! 

Dlaczego? 

Anielewicz nie ma widocznie poparcia mimo że był założycielem ŻOB w Warszawie i komendantem Powstania w Getcie! - No ale nie był w KOR! 


Chyba malarz, p. Wieteszka pracuje "na zamówienie" wg. dyrektyw Polin! 


Żółte gwiazdy Dawida były natomiast w Getcie w Lodzi! Nie w Warszawie!


Pomarcowa Zydówka napisala na FB. Niestety, Te murale są ohydne: kłamliwe i poniżające dla bojowników getta . 
No i oczywiście, z całym szacunkiem dla bohaterstwa i zasług dla Solidarności w latach 80-dziesiatych Marka Edelmana, dla każdego kto był w Getcie, przywódca powstania jest założyciel ZOB - Mordechaj Anielewicz. 
Nie kłóćmy sie . Pamięć o tych ludziach jest przecież droga nam wszystkim . Szkoda tylko, ze w dzisiejszej Polsce ta pamięć jest nawet chyba bardziej manipulowana niz była za czasów komuny . 
Niech nasi bohaterowie śpią spokojnie . Cześć ich pamięci!
Sluta gillaSvara36 tim
Roman Wroblewski Dzięki X. Niestety Ci którzy w dalszym ciągu biegają z czerwono-białymi flagami nie widzą już więcej normalnych proporcji! Tak jak napisałaś: "Nie kłóćmy się. Pamięć o tych ludziach jest przecież droga nam wszystkim. Szkoda tylko, ze w dzisiejszej Polsce ta pamięć jest nawet chyba bardziej manipulowana niż była za czasów komuny. Niech nasi bohaterowie śpią spokojnie. Cześć ich pamięci!". 
To są nasi bohaterowie! NASI a nie, Solidarności, KORu czy jakiegoś muzeum!

Z ostatniej chwili: Podobno komendant Powstania w Getcie Warszawskim BP M. Anielewicz ma byc domalowany... i z nazwiskiem, tak jak BP M. Edelman. Brawo! Nawet Pawel Frenkel ma byc domalowany. Zaproponowalem nazwisko i sylwetke Miry Fuchrer.