Saturday, May 3, 2014

Reflektioner över vattenreflexer, mm
Vattenreflexer är både irriterande och potentiellt farliga. Polariserade linser som tar bort bländande reflexer är därför ofta ett måste vid fotograferingen på sjön. Men jag tycker att vattenreflexer är vackra, titta bara på bilden av Saltsjön där en SL-färja tuffar fram genom skarpa vattenreflexer. Nelly bland vattenreflexer behöver ej någon beskrivning!

En reflex från Lidingövarvet

Thursday, May 1, 2014

"Nowe, nieznane zdjęcie Janusza Korczaka i dzieci" na Umszlagu z dnia 5 sierpnia 1942Janusz Korczak, dziesięcioro wychowawców i 239 dzieci zostali dnia 5 sierpnia 1942 wyprowadzeni na Umschlagplatz rampę kolejową Dworca Gdańskiego przy Stawkach. 


Właśnie dostałem prośbę o identyfikacje "nowego, nieznanego zdjęcia Janusza Korczaka i dzieci" na Umschlagsplatsen w Warszawie w drodze do komór gazowych Treblinki. 

....Одна из тех фотографий, которые, увидев, уже не забудешь. Жутко, без пафоса. Януш Корчак с детьми перед отправкой в Треблинку. Они все улыбаются ... 


Oczywiście, zdjęcie to kadra z filmu "Korczak" Wajdy w którym aktor Przoniak gra Korczaka. 
Nie sądzę, by dzieci śmiały się tak w rzeczywistości. One przeciez własnie przeszły przez całe Małe i Duze getto i widziały śmierć i atmosferę gwałtu i przemocy na ulicach i na samym Umszlagu.

Wednesday, April 30, 2014

Sunday, April 27, 2014

Hoser to hipokryta, teraz niezwykle medialnie ożywiony - Jasienica i Lemański to Hosera nowe wyzwanie!


Hoser to hipokryta bez twarzy, pełen nowych frazesów, jest teraz na nowo niezwykle medialnie ożywiony. 

Jednak opinia publiczna nie daje się zwieść kolejnym "odkryciom" kurialnych urzędników i pracującej na ich zlecenie grupy dziennikarzy - świadczy o tym dobitnie publikowany na portalu wynik pytania o to kto jest godzien zaufania.Jednak opinia publiczna nie daje się zwieść kolejnym "odkryciom" kurialnych urzędników i pracującej na ich zlecenie grupy dziennikarzy - świadczy o tym dobitnie publikowany na portalu wynik pytania o to kto jest godzien zaufania.


"Mnie jest szkoda tego chłopaka. Boję się o jego przyszłość" - mówi Hoser w rozmowie z Onetem o ks. Wojciechu Lemańskim. Dodaje, że były proboszcz parafii w Jasienicy w każdej chwili może wrócić "na drogę posłuszeństwa Kościołowi". Pamiętam że na odzewki typu "chłopcy odpowiadało  się "chłopcy to buty czyszczą"!


Uważam, że ks. Lemański traktowany jest przez Hosera w sposób spełniający definicję mobbingu. W świetle polskiego prawa jak i praw EU, mobbing to przestępstwo, więc należy się Lemańskiemu obrona. Otwarty protest i obrona ks. Lemańskiego, to również protest przeciw krzywdzie jasienickich parafian!

Papież Franciszek chce, żeby wszyscy kapłani byli jak Lemański: odważni, niekonwencjonalni, niezależni, ofiarni – mówi "Gazecie Wyborczej" watykanista Giacomo Galeazzi który pracuje dla włoskiego dziennika "La Stampa". Galeazzi dodaje, polski Kościół "wyraźnie stracił kontakt z linią Franciszka", ale papież nadal jest na niego otwarty.


Zmarła jedna z osób najbardziej oddanych parafii prowadzonej poprzednio przez księdza Lemańskiego. Teraz parafianie z Jasienicy chcą wiedzieć, kiedy ich kościół (i przez nich sfinansowany) będzie znów otwarty przez tego Hosera.


Czy msza pogrzebowa ma być polowa albo odbyć się poza parafią, bo parafialny kościół jest zamknięty. Zmarła to jedna z osób najbardziej oddanych parafii poprzednio prowadzonej przez księdza Lemańskiego. Czy zemsta Hosera przeniesie się na zmarłą?

Kościół w Jasienicy jest jednak zamknięty przez biskupa Henryka Hosera do czasu, aż wg. Hosera parafianie w Jasienicy ochłoną. Jednak przy takich wydarzeniach jak pogrzeb, gdy drzwi świątyni wciąż pozostają zamknięte, ból i pretensje rosną.

Jasienica i Lemański to Hosera nowe wyzwanie! Hoser chce ten sposób by opinia publiczna na chwilę zapomniała o innych prawdziwych problemach kościoła jak pedofilia. 

Obecna nagonka na Jasienicę i Lemańskiego to przykrywka dla nieudolności Hosera i kościoła w rozwiązywaniu własnych prawdziwych problemów!