Saturday, April 19, 2014

Friday, April 18, 2014

Wierni w Jasienicy wybrali Kościół według Papieża Franciszka!Mam nadzieję że Hoser zrozumiał że to ironia!

Protest przed kurią nic nie dał. Pobożni w Jasienicy zaprzestali jednak powtarzania kwestii: Niech się dzieje wola Nieba, Z nią się zawsze zgadzać trzeba! Dlatego protestowali przed kurią! 

I jedno jest pewne, protest to była demonstracja 
że wierni w Jasienicy wybrali Kościół według Papieża Franciszka! 


I jedno jest pewne, protest to była demonstracja że wierni w Jasienicy wybrali Kościół według Papieża Franciszka! 


Dwa tygodnie temu wezwał papież Franciszek do zwalczania fałszu i klerykalizmu !!! Zaapelował o zwalczanie dezinformacji, oszczerstwa i obmowy.

Wierni wierni, zawsze wierni, jak w Jasienicy!


Teraz, w święta, kościół w Jasienicy pozostanie zamknięty, wszystko wg. werdyktu Hosera.

Jedyne ustępstwa Hosera to pozwolenie uprawiania mszy polowych przed zamkniętym kościołem i łaskawe pozwolenie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę no i msza święta, polowa w Wielką Niedzielę.


Wierni w Jasienicy wybrali Kościół według Papieża Franciszka! Dlatego wisi przysłowiowa kłódka na kościele w Jasienicy. 


Mam nadzieję że Hoser zrozumiał że to ironia!

Ks. Wojciech Lemański: Dlaczego teraz zamknięto kościół? - Nie wiem. Naprawdę nie wiem.

W Wielki Piątek wierni katolickiej wspólnoty w Jasienicy spotkali się przy Krzyżu opodal zamkniętej świątyni. Stanęli w obronie swojego księdza!


Czytałem niedawno: W Wielki Piątek wierni katolickiej wspólnoty w Jasienicy spotkali się przy Krzyżu opodal zamkniętej świątyni. Staneli w obronie bezpodstawnie oskarzonego o nieposłuszenstwo ksiedza, to Arcybiskup przyslal policje i zabral im swiatynie. A oni dalej sie modla, na deszczu. Oby takie bylo chrzescijanstwo XXI w: na wietrze, pod parasolami, ale z czystym sumieniem.

Thursday, April 17, 2014

Hoser wie że przegrał i stracił twarz - Jasienica to polskie Lidice i odwet za LemańskiegoKs. Wojciech Lemański, były proboszcz małej parafii we wsi Jasienica k. Tłuszcza stał się symbolem zaangażowania Kościoła katolickiego na rzecz pamięci o Żydach i judaizmie. Ale to właściwie teraz sprawa uboczna. Okazał się być wielkim człowiekiem.


przegrał i stracił twarz


Za swoją ludzkość i miłość został ks. Wojtek haniebnie ukarany.

Teraz czas na karę dla jego Parafian!

Za to że są ludźmi i zachowują się jak ludzie w tej nieludzkiej sytuacji.

Mnie to wszystko przypomina małą wioskę Lidice. Dlaczego Lidice?

Lidice to symbol zbiorowej kary, wściekłości hitlerowskiej i tak bezboskiego, nieludzkiego traktowania ludzi.

Lidice to miejsce jednej z największych nazistowskich zbrodni w Protektoracie Czech i Moraw. Na przeciętnym Polaku obytym z historią okupacji hitlerowskiej na terenach Polski liczba zabitych nie robi zbyt wielkiego wrażenia. Lidice to niczym nie wyróżniająca się miejscowość jakich wiele w Czechach tak jak Jasienica. Stoi w niej barokowy kościółek. To obraz do dnia 10 czerwca 1942 roku.

Nieopodal Lidic został wykonany "wyrok człowieczeństwa" na zaciekłym naziście i głównym konstruktorze Zagłady Reinhardzie Heydrichu. Frank zasugerował Hitlerowi, że należy dokonać akcji odwetowej za zabicie Heydricha. Miała być ona przeprowadzona w Lidicach. Mord zaczął się wieczorową porą 9 czerwca, 173 mężczyzn zgromadzono i rozstrzelano w stodole. Ponad 180 kobiet wysłano do obozu w Ravensbrucku. Budynki wsi wyburzano i podpalano w ciągu następnych tygodni tak by Lidice zupełnie zniknęły z map i ludzkiej pamięci. Z lidickich dzieci 17 pozytywnie przeszło testy rasowe i zostało wysłane do niemieckich rodzin na germanizacje. Pozostałe 88 zostało wysłanych do łódzkiego getta, stamtąd do obozu koncentracyjnego w Chełmnie nad Nerem, gdzie poniosły śmierć, zagazowane w ciężarówce.


Pomnik koło kościoła w Jasienicy zbudowany w intencji oddania pamięci Januszowi Korczakowi i 239 dzieciom z jego sierocińca zamordowanych w Treblince. Napis na pomniku "Pomnik pamięci Dzieci Narodu Żydowskiego pomordowanych przez Herodów"!

W samych Lidicach znajduje się posąg dzieci podobnie jak w Jasienicach, pod którym ludzie zostawiają zabawki i znicze.

Jedno jest pewne, wierni w Jasienicy wybrali Kościół według Papieża Franciszka! 2 tygodnie temu wezwał papież Franciszek do zwalczania fałszu i klerykalizmu !!! 
Papież Franciszek zaapelował o zwalczanie dezinformacji, oszczerstwa i obmowy.

Wierni wierni zawsze wierni, jak w Jasienicy!

Wednesday, April 16, 2014

Odwaga cywilna wiernych katolików w Jasienicy - to poparcie dla ks. Wojciecha Lemańskiego!Kościół w Jasienicy którego proboszczem był ks. Wojciech Lemański, został zamknięty do odwołania. "W trosce o bezpieczeństwo wiernych......"!Tłumaczenia Diecezji są na tym samym poziomie co Putina na temat Krymu nie mówiąc o obecnej propagandzie i nie porównując z latami 30-40tymi w Niemczech!


Wszystko to dzięki odwadze cywilnej mieszkańców Jasienicy.
Jestem pełen podziwu. Nie rozumiem o co chodzi Hozerowi gdy pisze: "w trosce o zapewnienie należnego szacunku świątyni, 
a nade wszystko uchronienie wiernych przed grzechem profanacji sakramentów i świątyni, z głębokim bólem podjąłem decyzję o zamknięciu kościoła parafialnego p.w. Narodzenia Pańskiego w Jasienicy do odwołania."! 


Czy chodzi Hoserowi o wizerunek Żyda (Jezusa) czy też pomnik koło kościoła zbudowany w intencji oddania pamięci Januszowi Korczakowi i 239 dzieciom z jego sierocińca zamordowanych w Treblince.


Odwaga cywilna jest szczególnym rodzajem odwagi. Jest to postawa, która polega na występowaniu w obronie swoich racji, nawet jeżeli wiąże się to z wysokimi sankcjami. 
Odwaga jest również postępowaniem zgodnie ze swoim sumieniem i głoszeniem swoich poglądów.

Pobożni w Jasienicy zaprzestali powtarzania kwestii: Niech się dzieje wola Nieba, Z nią się zawsze zgadzać trzeba!


Oczywiscie odwaga cywilna pobożych w Jasienicy i protesty kierowane postępowaniem zgodnym ze swoim sumieniem nie pomogą ks. Lemańskiemu. Predzej czy pózniej zostanie wysłany przez KK na Syberie albo ulegnie wypadkowi!


Poprzedni wpis na temat Jasienicy: http://jimbaotoday.blogspot.se/2012/08/ks-wojciech-lemanski-parafia-jasienica.html

Monday, April 14, 2014

Passover - Matza - Korczak Orphanage and Summer Camp Rózyczka in April-May 1940

American JOINT asked a professional photographer to document social support (due to their funds) and to prepare an impressive series of photos. When the work was completed, the photos were developed in the Foto Forbert photo lab, which was located at 11 Wierzbowa St. outside the ghetto. This store was owned by a man named Baum, and he may have been the photographer.

Prior the first Pesach in 1940 in the Warszawa Ghetto.

Children peeling potatos in front of Dom Sierot at 92 Krochmalna street.

Korczaks orphanage opened its summer camp Różyczka in 1921, which remained in operation until the summer of 1940.

History of the above photographs.

A short time after Warsaw was occupied by the Germans, the Jewish community organized a social welfare committee known as the Zydowska Samapomoc Spolczna (Jewish Social Self-Help), or the ZSS, in order to provide social assistance to the Jewish residents. Funding for the activities came primarily from the Polish branch of the Joint, which was also located in Warsaw. The Joint, short for The American Jewish Joint Distribution Committee, was an agency that had been founded by Jews in America in 1914 in order to provide aid for Jewish communities located outside the United States.
Since it was an American institution, the Joint was permitted to continue its activities in occupied Poland. During the first half of 1940, the organization’s aid activities focused on opening public soup kitchens and distributing food to the needy, on taking in the thousands of Jewish refugees and POWs who were pouring into the ghetto, and establishing institutions for childcare. In addition to funds, the Joint sent food parcels and clothing from the United States to Jews in Warsaw, and these were distributed to the ZSS and other organizations inside the ghetto, such as the TOZ (Health and Sanitation Organization).
Apparently, in order to show its donors how their contributions were being used and to raise additional funds, in the spring of 1940, the Joint asked a professional photographer to document this activity and prepare an impressive series of photos. When the work was completed, the photos were developed in the Foto Forbert photo lab, which was located at 11 Wierzbowa St. outside the ghetto. This store was owned by a man named Baum, and he may have been the photographer. In any event, 462 photos were chosen by the store, and they were mounted on yellow cardboard sheets that included short descriptions, as well as the name and address of the institution shown in the photo.

Sunday, April 13, 2014

SPRAWA Ks. Lemańskiego - NIEPOJĘTA BEZDUSZNOŚĆ BISKUPA Hosera WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA

NIEPOJĘTA BEZDUSZNOŚĆ BISKUPA WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA

den 13 april 2014 kl. 09:36 Przedruk z FB
Z wielkim smutkiem musimy Państwa poinformować, że od dzisiejszej niedzieli ks.Wojciech Lemański został pozbawiony możliwości sprawowania nawet tej jednej porannej, niedzielnej Mszy Świętej w świątyni w Jasienicy. Jak pamiętamy, celebrowanie przez ks.Wojciecha Mszy odbywało się za zgodą księdza administratora od lipca ubiegłego roku i to właśnie on sam wskazał godzinę 8,00 rano jako właściwą.

W sobotę wieczorem ksiądz administrator wręczył księdzu Wojciechowi pisemną decyzje abpa Hosera zakazującą Mu jakichkolwiek czynności liturgicznych i pastoralnych w jasienickim kościele. 


Po nieprzystąpieniu ks.Wojciecha do celebrowania Mszy i gdy przy ołtarzu stanął ks. administrator wtedy Parafianie zgromadzeni w kościele zaczęli opuszczać świątynię.

Zgłoszona przez ks.Wojciecha prośba o umożlwienie Mu choćby jedynie jeszcze na czas Świąt Wielkanocnych sprawowania posługi została odrzucona o czym powiadomił Go ksiądz administrator.

Po nieprzystąpieniu ks.Wojciecha do celebrowania Mszy i gdy przy ołtarzu stanął ks.administrator Parafianie zgromadzeni w kościele zaczęli opuszczać świątynię.Godzina 10:30 13 kwietnia 2014r.  Jasienica
Przeciwko komu maja wystąpić przywołani do Jasienicy policjanci ?


Pod kościołem pojawił się policyjny radiowóz wezwany podobno przez ks.dziekana Trojanowskiego.Podzielając rozgoryczenie, smutek i żal, które wniosła w serca jasienickich Parafian pełna okrucieństwa decyzja abpa Hosera nie możemy nie zauważyć, że działania jątrzące stały się w czasie jego ordynariatu normą w dziecezji.

Przypomnijmy jedynie z jaką nadgorliwością kuria komunikowała o orzeczeniu Kongregacji ds.Duchowieństwa podając do publicznej wiadomości jego treść zanim jeszcze poznał ją sam ks.Wojciech i uznając to orzeczenie za ostateczne pomimo trwania procedur odwoławczych jeszcze nie zakończonych prawomocnym wyrokiem.

Nie sposób nie zauważyć o ile łatwiej przychodzi urzędnikom kurii warszawsko-praskiej oczekiwanie na prawomocność wyroków orzeczonych w sprawach księży, którzy dopuścili się przestępstwa pedofilii a jak bardzo przyśpieszają swe niezrozumiale bezduszne działania gnębiące ks.Wojciecha, którego jedyną winą jest to, że ośmielił się upomnieć o prawdę i sprawiedliwość.

Sprawiony przez biskupa jasienickim Parafianom swoisty prezent Wielkanocny nie zostanie zapomniany, oby dobry Bóg mu wybaczył, bo wiernym z Jasienicy będzie trudno to uczynić.

Będziemy starali się informować Państwa o rozwoju sytuacji w Jasienicy - dzisiaj wielu z nas czuje się tamtejszymi Parafianami !