Wednesday, March 21, 2012

Wspomnienia mojego Ojca o Januszu Korczaku i Domu Sierot

We wspomnieniach (tu druga częsc) mojego Ojca które się ukazał
bez mojego pozwolenia w Nowa Gazeta Polska, 
na żadnym z opublikowanych zdjęciu
nie ma ani doktora Janusza Korczaka ani mojego ojca. 


W dwutygodniku "Nowa Gazeta Polska" 
w Sztokholmie ukazały się nagle, 
i bez mojego pozwolenia, 
wspomnienia mojego ojca pt. 
"Siedem dobrych lat".

Są to wspomnienia o Domu Sierot dra. Janusza Korczaka w którym mój ojciec pracował od 1931 r. aż do ostatniego dnia, 5 sierpnia 1942 r.

Wspomnienia te opublikowałem uprzednio po polsku i szwedzku w Krönika 1996 (ISBN: 91-76-56-360-X).
Pan Nowakowski z Nowa Gazeta Polska w Sztokholmie razem z panem Ciesielskim namęczyli się solennie by bezprawnie zeskanować i poprzez system OCR zrobić nowy tekst digitalny opowiadania mojego Ojca.  A cały orginalny tekst w trzech językach mam na moim komputerze. Na zdjęciu z lewej orginalny tekst z Krönika 1996 (wydana w 1996 r) a z prawej "nowy" tekst (pierwsza częsc)w dwutygodniku reklamowym Nowa Gazeta Polska. Na zdjęciu zamieszczonym przez pana Nowakowskiego (z prawej) nie ma ani doktora Janusza Korczaka ani mojego Ojca, Michala Wassermana Wróblewskiego! Nie znalezli zdjęcia? A artykul o Korczaku i moim Ojcu!

H I P O K R Y Z J A   Z D E M A  S K O W A N A
Do wspomnien mojego Ojca sa dodane zdjęcia. Niestety w wspomnieniach które się ukazały bez mojego pozwolenia na żadnym ze zdjec nie ma ani Janusza Korczaka ani mojego ojca. 


Informuję uprzejmie, że na moim blogu Jim Bao Today..., wszystkie moje dane personalne, ilustracje, rysunki, artykuły, komiksy, obrazki, fotografie, filmy itd. są obiektami moich praw autorskich (zgodnie z Konwencją Berneńską).
W celu komercyjnego wykorzystania wszystkich wyżej wymienionych obiektów praw autorskich w każdym konkretnym przypadku wymagana jest moja pisemna zgoda!