Tuesday, January 3, 2017

Leonard Szczęsny był obdarzony wspaniałą wyobraźnią i ufał bezwzględnie jednej osobie, Pani Marynie Falskiej - Nasz Dom - Pruszków


Nasz Dom, Pruszków, 1923 r. Czy jest na tym zdjęciu Leonard Szczęsny? Pruszków, Nasz Dom, ulica Cedrowa. 1925 rok. Personel oraz dzieci sierocińca Nasz Dom, prowadzonego przez Marynę Falską i Janusza Korczaka w Pruszkowie. Pierwszy z lewej stoi Stanisław Żemis i Maria Kosińska a między nimi niego siedzi Matylda Temkin. W drugim rzędzie od prawej stoją: Maria Podwysocka, Maryna Falska i Janusz Korczak.

Pruszków, Nasz Dom, ulica Cedrowa. 1925 rok. Personel oraz dzieci sierocińca Nasz Dom, prowadzonego przez Marynę Falską i Janusza Korczaka w Pruszkowie. Pierwsza z lewej siedzi Maryna Falska. Za nią stoją Maria Kosińska i Maria Podwysocka. Od prawej w drugim rzędzie od góry stoją: Matylda Temkin, Jozinka Dzięcioł, Stanisław Żemis i Janusz Korczak.
Leonard, był w tzw. Plebiscytach oceniany przez inne dzieci jako uciążliwy przybysz. Leonard (Szczęsny) był zazwyczaj unikany przez kolegów bawił się najczęściej sam.

Leonard był obdarzony wspaniałą wyobraźnią i ufał bezwzględnie jednej osobie, Pani Marynie.

Dyktował Falskiej do kalendarza swoje przeżycia, sny, marzenia.
Niespotykane dziecko, niespotykana kobieta!