Wednesday, February 8, 2017

Published 70 years ago by the first Korczak Association i the world. Komitet Korczakowski został założony przez byłych ocalałych współpracowników i przyjaciół Janusza Korczaka. M.in. wielu wychowawców z Domu Sierot i Naszego Domu na Bielanach. W 1946 r czyli 71 lat temu powstał Komitet Uczczenia Pamięci Janusza Korczaka 71 lat temu. Po zmianie nazwy kontynuował swoją działalność ten pierwszy na świecie Komitet Korczakowski. do 1968 roku. Następnie komitety korczakowskie zostały utworzone w Izraelu, Francji RFN i innych państwach. W Polsce Komitet Korczakowski nadal funkcjonował i rozrastał się aż do 1952 roku a na nowo wskrzeszony do 1968.

Published 70 years ago by the first Korczak Association i the world.


Komitet Korczakowski został założony przez byłych ocalałych współpracowników i przyjaciół Janusza Korczaka. M.in. wielu wychowawców z Domu Sierot i Naszego Domu na Bielanach.

W 1946 r czyli 71 lat temu powstał jako Komitet Uczczenia Pamięci Janusza Korczaka 71 lat temu. Po zmianie nazwy kontynuował swoją działalność ten pierwszy na świecie Komitet Korczakowski do 1968 roku. 


Następnie komitety korczakowskie zostały utworzone w Izraelu, Francji RFN i innych państwach. W Polsce Komitet Korczakowski nadal funkcjonował i rozrastał się aż do 1952 roku a na nowo wskrzeszony do 1968.