Wednesday, May 10, 2017

Polskie Radio - bzdury o Edelmanie - Zmartwychwstanie - resurrectio mortuorum - Nie ma jak powtarzanie (wg. m.in. Goebelsa).

Dwa kłamstwa w trzech zdaniach!

Polskie Radio - bzdury o Edelmanie - nie ma jak powtarzanie (wg. m.in. Goebelsa).


Kłamstwo
Edelman był wg. Polskiego Radia współzałożycielem ŻOB-u - Żydowskiej Organizacji Bojowej.

Prawda I
Bund dołączył się do istniejącego ŻOB-u "w ostatniej chwili"! Edelman był tam w zastępstwie innego przedstawiciela Bundu który odskoczył. Tak że ani Edelman ani Bund nie byli współzałożycielami ŻOB-u.


Kłamstwo II

Po śmierci Mordechaja Anielewicza 
wg. Polskiego Radia, to Edelman został ostatnim przywódcą powstania w getcie.

Prawda II
Po śmierci komendanta powstania Mordechaja Anielewicza przywódcą ŻOB-u i Powstania został zastępca Anielewicza, czyli Icchak "Antek" Cukierman. Edelman przez kilkanaście godzin po śmierci Anielewicza i wyjściu z bunkra na Miłej 18 (8 maja po południu) czekał w kanałach po tzw aryjskiej stronie na pomoc. Wyszedł z rana 10 maja z kanałów. Opisane prawie co do minuty przez Cywię Lubetkin.
Z innej beczki o Polskim Radiu czyli słownictwo tej instytucji.

Polskie Radio pisze: 
8 maja 1943 zmarł Mordechaj Anielewicz, dowódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, przywódca powstania w getcie warszawskim. 

Czy w Polsce nie ma słowa "zginął" bo "zmarł" to brzmi jakby przebywał w szpitalu lub kosił trawę w ogródku gdy umarł.

Jak opisywał śmierć Anielewicza Emanuel Ringelblum:
"Mordechaj zginął wraz ze swoimi najlepszymi towarzyszami z Organizacji Bojowej. Tak poległ jeden z najlepszych, najszlachetniejszych, który oddał swe życie narodowi żydowskiemu".Zmartwychwstanie - resurrectio mortuorum

Anka Grupińska przeprowadziła wg. informacji powyżej, wywiad z partnerką Anielewicza, Mirą Fuchrer. Czy to mały kretynizm? 

Dla mnie to DUŻY KRETYNIZM! 
I przykro że nikt nie poprawia od tylu lat! 

Wszystkim wiadomo żMira Fuchrer, zginęła wraz z Mordechajem Anielewiczem dnia 8 maja 1943 roku. Grupińska urodziła sie 13 lat pózniej, wg. Wikipedi.


Wszystkim wiadomo żMira Fuchrer, zginęła wraz z Mordechajem Anielewiczem dnia 8 maja 1943 roku. Zdjęcie szkolne.