Friday, May 12, 2017

Zagrożeni i Bzdury Polskiego Radia i Muzeum Polin


Prawda  - Bund dołączył się do istniejącego ŻOB-u "w ostatniej chwili"! Edelman był tam w zastępstwie innego przedstawiciela Bundu który odskoczył. Tak że ani Edelman ani Bund nie byli współzałożycielami ŻOB-u. Po śmierci komendanta powstania Mordechaja Anielewicza przywódcą ŻOB-u i Powstania został zastępca Anielewicza, czyli Icchak "Antek" Cukierman. Edelman przez kilkanaście godzin po śmierci Anielewicza i wyjściu z bunkra na Miłej 18 (8 maja po południu) czekał w kanałach po tzw aryjskiej stronie na pomoc. Wyszedł z rana 10 maja z kanałów. Opisane prawie co do minuty przez Cywię Lubetkin.

Tym razem, jak zresztą również poprzednio to w moim poprzednim wpisie nie chodzi o Edelmana tylko o reakcje co poniektórych na fałszerstwo lub niewłaściwie podane fakty historyczne.
Studiując etiologie pamiętam że u zagrożonego, sytuacja  wywołuje różne reakcje, od obrony do reakcji nie mających nic wspólnego z zaistniałą sytuajcą.

Gdy poprzednio, w podobnych okolicznościach pisałem o fatalnych stronach internetowych Muzeum Polin to cześc reakcji przypominała te tutaj, czyli nie mających NIC wspólnego z zaistniałą sytuajcą.

U niewielu jednak, wywołała normalną reakcję. Przestudiowali fakty, niektórzy pojechali w teren, 300 m od Muzeum Polin by sami stwierdzic ze fakty podane przez Polin sa "niewłasciwe".
Pojechali nastepnie do Polin i do odpowiedzialnych za te strony ludzi i załatwili sprawe.
W koncu, po 14 miesiacach te muzeum troche zmieniło swoje niektóre strony o Korczaku, Umszlagu itd.

Podobnych reakcji oczekiwałem na wpis o Bzdurach na stronach Polskiego Radia. Niestety wiekszośc reakcji bardzo specjalna, jak u zagrożonych. 
Zamiast zadzwonic do Polskiego Radia i z "elokwencją" poprosic ich o skorygowanie idiotyzmów to reakcja była rzuceniem się na mnie ze znów pokazuje blędy w czyms co jest "polskie", tak jak Polskie Radio. 
.
To chodzi jednak o żydowskie sprawy, wspólne! Wszystko jedno czy sie na nie patrzy z prawobrzeżnej Warszawy czy z Tel-Avivu czy tez ze Sztokholmu.

Przyszli, i obecni rewizjonisci tylko czekają by wyciagnac takie historie że Grupińska przeprowadziła wywiad z partnerką Anielewicza, Mirą Fuchrer mimo że Mira Fuchrer, zginęła dnia 8 maja 1943 roku a Grupińska urodziła sie 13 lat pózniej, wg. Wikipedi.

.
A tak, dla elokwentnych - Polskie Radio
+48 22 645 99 30 fax: +48 22 645 91 18 e-mail: sekretariat.iar@polskieradio

Zamieszczone zdjęcie to tylko ilustracja - nie do dyskusji, tym razem!