Friday, October 14, 2016

Muzeum Polin - Głupota, indolencja, czy coś innego? - Czyli historia nie poprawiania błędów lub poprawiania historiiPo Jom Kipur stwierdzam że:
Muzeum Polin kłamie i notorycznie nie chce zmienić swoich kłamstw na swoich stronach. 

Jeżeli błąd nie jest poprawiany przez 9 miesięcy, staje się kłamstwem.

Muzeum Polin pisze (od marca 2016) o Wielkiej Akcji w Warszawskim getcie:
"Dziennie wywożono najpierw około 
czterech tysięcy osób" .
Zaznaczone niebieskim kolorem. 

Moja polemika jest z najpierw i z czterech tysięcy (4000).

Najpierw ma dotyczyc początku Wielkiej akcji. 
4000 to cyfra wg. mnie zaniżona.

Taki opis Wielkiej Akcji w Warszawskim getcie w wyniku której 300 000 
Żydów z Getta zostało uduszonych gazem w Treblince jest karygodnym błędem.

Akcja likwidacyjna getta rozpoczęła się 22 lipca 1942. W Getcie znajdowało się w tym czasie ok. 370 tys. Żydów. Największa liczba wywiezionych Żydów przypadła na okres pomiędzy żydowskimi świętami: Tisza be-Aw (23 lipca), tzn początek akcji, i Jom Kippur (21 września). Te same składy pociągów kursowały bez przerwy miedzy Umszlagiem i Treblinką. Do każdego bydlęcego wagonu zapędzano 100 -150 osób, dziennie przewożąc około 6 tysięcy Żydów.

Przesłałem do Muzeum Polin dokumenty z których wynika 
że od pierwszego dnia akcji wysyłano bydlęcymi wagonami po 6 000 osób. Są podobno inne wykazy deportowanych do obozu w Treblince. 

Skąd liczba 4 000 Muzeum Polin? Wg. wykazu poniżej to: Pierwszego dnia wysyłano 6 500, drugiego dnia wysyłano 7 300, trzeciego dnia wysyłano 7 400, czwartego dnia wysyłano 7 530
Cyfry wysyłanych na uduszenie gazem w Treblince na początku Wielkiej Akcji są prawie o 100% wyższe niż te które podaje Muzeum Polin.  Które są prawidłowe? Przez pierwsze 10 dni akcji w lipcu wysyłano 65 136 czyli srednio dziennie po 6 514. Podobnie w pierwszym tygodniu sierpnia!
Przez pierwsze 10 dni akcji w lipcu wysyłano 65 136 czyli srednio dziennie po 6 514. Podobnie w pierwszym tygodniu sierpnia!


A tak to na bezpłatnych zdjęciach które Muzeum Polin kupiło od agencji East News Poland (wraz z opisami) można stwierdzić że to policja żydowska a nie żandarmi którzy "ładują do wagonów" (policja - w jasnych płaszczach, ciemnych czapkach i z pałkami) podczas gdy niemieccy żandarmi nadzorują (to ci uzbrojeni w pistolety i w karabiny, niektórzy w chełmach)!

26 lipca 1942 roku deportowano mojego dziadka Gabriela Rozentala do Treblinki. Tego dnia wywieziono (i uduszono gazem) 6 400 osób.


5 sierpnia 1942 roku wywożono sierocince. Tego dnia wywieziono (i uduszono gazem) 6 623 osób. M.in. 239 dzieci z Domu Sierot, Korczaka, p. Stefe i wychowawców!Reakcje ogladajacych sa rózne:

Głupota, indolencja, czy coś innego? (opinia na temat Muzeum Polin)

Po co sie klocic czy mordowano 4000 czy 6000 Zydów dziennie w Treblince?

Jedna osoba z prawobrzeznej Warszawy stwierdzila ze na zdjeciu wogóle nic nie widac i dlatego nie widac równiez policji żydowskiej.


Zachowanie Muzeum Polin nie przystaje na placówke naukowa! Wiele osób poswiecilo mnóstwo czasu i energi dla Muzeum Polin. Zachowanie Polin z ich stronami na internecie jest plama dla calego muzeum!

Podobno jest wykaz pociagów w  The Warsaw Ghetto: A Guide to the Perished City by Barbara Engelking and Jacek Leociak.

Wczoraj napisalem o tym ze Muzeum Polin zamieszcza klamliwa informacje, zanizone cyfry, dotyczace wysylanych z Umszlagu na smierc do Treblinki.
Muzeum Polin pisze na internecie ze "na poczatku Wielkiej akcji wysylano po 4 000 Zydów".
To klamstwo jest na internecie od marca 2016. Na poczatku akcji wysylano co najmniej po 6 000 Zydów a 6 i 7 sierpnia ponad 10 000.
Dlatego dla tych dla których te muzeum jest wielkim autorytetem zamieszczam niemieckie dane z pierwszych 7 dni sierpnia.
Przez kilka dni rozdawano na Umszlagu chleb i marmolade jako zachete. Po niemiecku: 
Am 1. August ers chienen auf dem Ge bie te des jü di sche Wochnbe zirks wei te -re An schlä ge /u. zw. zum dritt en Mal/, in de nen der Lei ter des Ordnungsdienstes die jüdischen Bevölkrung die der Umsiedlung unterliegt, aufforderte, sich freiwillig auf dem Umschlagplatz zu stellen. Umsiedler, die sich am 2, 3, und 4 Aug ust auf den Umschlagplatzstellten, hatten je 3 Kg. Brot und 1 Kg. Marmelade zu er halt en.
Wir verfügen über keine Statistik der Personen, die sich freiwillig zur Umsiedlung stellten.